piątek, 21 września 2018

Noc w czekoladowej chatce

Dach, komin, szafki, a nawet filiżanki - wszystko w tym domku jest z czekolady. Konkretnie, z 1,5 tona smakołyku użytego do stworzenia najbardziej czekoladowego miejsca na tej planecie! 

Francuski artysta pracujący od lat w czekoladzie, Jean-Luc Decluzeau, dał się poznać światu, tworząc, m.in. stroje na pokaz podczas Salon du Chocolat, gigantycznego Obelixa i Asterix lub wieżę Eiffela. Jego ostatni projekt to fenomen w historii cukiernictwa i… podróżnictwa! We współpracy z serwisem booking.com stworzył czekoladową chatkę przystosowaną do ludzkich rozmiarów, w której głodni (!) wrażeń będą mogli spędzić urlop! Ściany, zegar, żyrandol, półki z książkami, a na zewnątrz też jeziorko z białej czekolady i kwietnik - wszystko zostało tu wykonane z czekolady.
Jadalna chatka znajduje się w Sèvres pod Paryżem, a 18 metrowy metraż pomieści 4 osoby. Na razie można ją zabukować jedynie w dniach 19. i 26. września na nocleg w  terminie 5. i 6. października. Cena noclegu to 50 Euro. Co ciekawe, w nocleg wliczone są również warsztaty z twórcą dzieła, podczas których wykona z gośćmi mini chatki z czekolady.
Po tym jak ostatni goście opuszczą chatkę,  pojawi się ona na stałe w paryskim muzeum czekolady Choco Story.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Smakowało?