sobota, 27 września 2014

Zróbmy to od tyłu

Zacznijmy od tego, że nie ma nic zdrożnego w robieniu rzeczy od tyłu. Wszyscy to lubimy. Nie pytajcie dlaczego, ale mężczyźni lubią to bardziej od kobiet. Dajmy na to, taki Steve Jobs. Albo Pan Taksówkarz. Ten pierwszy od dupy strony założył swoje jabłkowe imperium. Ten drugi założył, że uda mu się wejść od tyłu. Nie do imperium. 

Nim wyjaśnię w jakich okolicznościach Pan Taksówkarz chciał wejść od tyłu i w co, muszę sama przed sobą przyznać, że był w tym naprawdę dobry! Nie spodziewałam się, że jego ciało jest tak giętkie, sprawne i gibkie. Jako bierna obserwatorka mogłam podziwiać jego wyczyny. I od samego patrzenia stałam się... mokra. Cóż, rzecz działa się pewnego dżdżystego wieczoru na parkingu. Ja stałam w strugach deszczu, a Pan Taksówkarz próbował włamać się do własnego samochodu. Gdy po piętnastu minutach oboje zrozumieliśmy, że łagodnym przemawianiem do klamki nie zdziałamy nic ponad pełne politowania spojrzenia innych użytkowników parkingu, zdecydowaliśmy się na dotarcie na przód samochodu przez bagażnik

Udało nam się wejść do auta. Ale nie udało nam się wejść w związek małżeński. Rozstaliśmy się również od tyłu ( czyt. zaraz po tym jak znowu zaczęliśmy być razem). Być może dlatego, że urodziłam się pośladkowo i ciąży na mnie klątwa robienia wszystkiego od dupy strony? A być może czasem trzeba trzeba wejść na drogę prowadzącą przed ołtarz, by zrozumieć, że to ostatnia wspólna droga.

W każdym bądź razie, związek się rozpadł. Czyżby dlatego, że zaczął się też od tyłu?
Znaczy od łóżka. Może najpierw powinny być niedzielne zaloty, umiarkowany flirt nad filiżanką niezbyt mocnej kawy, grzeczne trzymanie się za rękę, zamiast wkładania tej ręki pod spódniczkę... Może najpierw trzeba było to wszystko przemyśleć, nim zrobiło się kolejny krok ?

Phi!
Dosyć tych smutnych szekspirowskich rozterek!

Być może działanie nie poprzedzone długotrwałym namysłem, po brzegi wypełnionym logiką jest domeną gimnazjalistów i kobiet u szczytu PMSa. Jest też jednak zarazem szczytem... dojrzałości i odwagi!

Czasem warto kupić królika, a dopiero kilka dni później nadać mu imię. Zabukować bilet nad morze, nim zorganizuje się nocleg. Opróżnić słoik Nutelli, by dopiero potem policzyć ile to był kalorii (aż tyyyle?!). Pocałować faceta, by dopiero za jakiś czas zastanowić się, kim dla mnie jest. Po 28 latach życia wiem jedno - życie jest zbyt nieprzewidywalne, by zakładać, że wszystko się zdoła przewidzieć. Zamiast zastanawiać się w nieskończoność, co powinno się zrobić, przeliczać czy warto i głowić się jakie będą konsekwencje, trzeba powiedzieć sobie: zróbmy to!. Nawet gdyby to miało oznaczać zrobienie kilku kroków w tył. Ja cofnęłam się wstecz. Znaczy, znów (po 8 latach) wróciłam do domu rodzinnego, (po półtora roku) stanu wolnego i (po 3 latach) stanu bezrobotnego (i mam więcej do roboty, niż przez ostatnie trzy lata na etacie...). Dzięki temu wiele spraw zobaczyłam jednak z dystansu. I znalazłam wreszcie czas, by przyjrzeć się życiu. Od tyłu... Może to jeszcze nie koniec świata, a i do Zaduszek kawałek czasu, ale wyobraziłam sobie moment śmierci. Czy wtedy będzie się liczyć, że moje życie było logicznie poukładane? Że było przewidywalne jak wypowiedzi Terlikowskiego. I równie nudne? 

Popijając kubek gorącej czekolady, od momentu śmierci płynnie przeszłam i do początków istnienia. Czy ludzie decydowali by się posiadać dzieci, jeśli uprzednio wiedzieliby ile czasu, pieniędzy i nade wszystko nerwów będzie ono zjadać? Tymczasem z upodobaniem konsumują swoje związki (choćby i od tyłu...), sprawiając, że za jakieś dziewięć miesięcy przyjdzie na świat dowód na to, że nie trzeba być na wszystko przygotowanym, by być gotowym. 

Ludzie rozstają się po zaręczynach, schodzą po rozwodzie, rodzą dzieci przed ślubem, zdają maturę po 40, bo nie ma czegoś takiego jak jedyna słuszna koncepcja życia. Istnieje tylko jeden słuszny moment na to, by żyć i cieszyć się tym życiem - teraz. Bez względu czy robimy to według utartych schematów.

Wedle utartego schematu, tym oto sposobem doszłam do tyłu tego felietonu, mając skromną nadzieję, że nie jest on do tyłka (ogładnie mówiąc). A nawet jeśli, nie mam zamiaru więcej oglądać się do tyłu. Pora na coś nowego. A może kogoś. W każdym bądź razie, nie napiszę nic więcej, bo za bardzo wybiegłabym do przodu, tymczasem to CEINOK.

1 komentarz:

 1. I think this is among the most important information for me.
  And i am glad reading your article. But should remark
  on few general things, The website style is
  wonderful, the articles is really nice : D. Good job, cheers

  Feel free to visit my site :: Forskolin Belly Buster Review

  OdpowiedzUsuń

Smakowało?